ظروف قنادی

لیست محصولات

ظروف بسته بندی شیرینی موضوعی است که تنوع گسترده ای را در بر می گیرد. امروزه کالاهای متفاوتی در عرصه محصولات خوراکی روانه بازار مصرف، قفسه های فروشگاه ها ، مغازه ها و سوپرمارکت ها می شود. شاید بتوان گفت آنچه می تواند خریدار را به سمت محصولی خاص در میان محصولات مشابه در قفسه یک سوپر مارکت و یا فروشگاه مواد غذایی هدایت کند، نوع بسته بندی آن کالا می باشد که آن محصول را خاص و توجه مصرف کنندگان را جلب می کند و یا شاید هم از بسته بندی خاصی استفاده شود که مخاطبان را از خرید آن کالا منصرف نماید. پس می بینیم که نوع بسته بندی چقدر می تواند در جذب مشتری برای محصول تولیدی ما موثر و مفید باشد. به نوعی می توان گفت بسته بندی اولین بخش مواجهه مشتری با محصول است.

از محصولات مورد توجه همه ما در فروشگاه های مواد غذایی و قنادی ها ، شیرینی های خوشمزه هستند که در انواع مختلف کیک ها ، شیرینی های خشک و تر ، شیرینی های سنتی مانند باقلواها و شرینی های مدرن مانند کوکی ها و شکلات ها وجود دارند. پس از انتخاب شیرینی مورد نظر، آنچه توجه ما را بیش از همه چیز به خرید نوع خاصی از شیرینی و یا شکلات جلب می کند و باعث می شود تا آن شیرینی را برای خرید انتخاب کنیم، نوع بسته بندی شیرینی است. هر چقدر که این ظروف جذاب تر و شکیل تر باشد، بیشتر به خرید آن نوع شیرینی ترغیب می شویم.

حال یک سوال؛ اگر شما هم در اندیشه راه اندازی یک قنادی هستید و یا آنکه تصمیم گرفته اید شیرینی های خانگی دست‌پخت خودتان را به فروش برسانید، آیا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه در میان انواع ظروف بسته بندی مناسب شیرینی کدام یک را انتخاب کنید که محصول تولیدی قنادی شما را بهتر به نمایش بگذارد و بازار آن را برای آینده نیز تامین کند؟ ما در این مقاله قصد داریم انواع ظروف بسته بندی شیرینی و ظروف بسته بندی شکلات را به شما معرفی کنیم.

معرفی انواع ظروف بسته بندی شیرینی و کیک

از میان انواع ظروف بسته بندی ، نوع پلاستیکی و یا کارتن های کاغذی می توانند برای بسته بندی کیک مناسب باشند. ظروف پلاستیکی برای این کار در اندازه های مختلف و اشکال گرد ، مربع و یا نیم دایره وجود دارند و با توجه به شکل کیک مورد نظر، از هر کدام می توان استفاده نمود.

البته در این ظروف پلاستیکی از درپوش های شفاف استفاده می شود که کیک و زیبایی آن را کاملاً نشان دهد و از سوی دیگر درزگیر هوا نیز دارند که از ورود هوا به درون محفظه داخلی بسته جلوگیری می کند تا کیک مدت زمان طولانی تری تازه و سالم بماند و طعم خوشمزه خود را از دست ندهد و ماندگاری آن حفظ شود.

فهرست