ظروف رستورانی

لیست محصولات

آشنایی بیشتر با ظروف یک بار مصرف رستورانی

حتما شما هم تا بحال با این مورد مواجه شده اید که به رستوران رفته و بخشی از غذایتان باقی مانده است. در این شرایط قطعا درخواست ظرف های یکبار مصرف کرده اید تا باقی مانده ی غذای خود را به منزل برده و یک وعده ی دیگر را مهمان غذای خوشمزه ی رستوران باشید. یا اینکه از کترینگ غذاهای بیرون بر با ظرف های یکبار مصرف تهیه کرده اید.

اما ظروف یک بار مصرف رستورانی چه هستند؟ آیا استفاده از این ظرف ها برای غذا مشکلی ایجاد می کند؟ ظرف های یکبار مصرفی که در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند در انواع و جنس های مختلفی هستند. برخی از ظرف ها یکبار مصرف فلزی استفاده کرده و برخی دیگر ظروف پلاستیکی را ارائه می دهند. حتی گاها این ظرف ها برای ارائه ی برخی خدمات غذایی رستوران هم مورد استفاده قرار میگیرند، مثلا در رستوران های مناطق ییلاقی از این ظرف ها بسیار استفاده می شود. برای مثال ظرف های سالاد، ماست های مخصوص خود رستوران، ترشی، کره، زیتون و … از این دست ظرف های رستورانی هستند که در خود رستوران مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مطلب قصد داریم تا مفصلا به صحبت راجع به ظروف یکبار مصرف کترینگ و یا رستوران ها و انواع آنها بپردازیم، مختصری راجع به قیمت این ظرف ها توضیح دهیم و در نهایت هم کمی به مزیت های استفاده از این دست ظرف ها بپردازیم لازم به ذکر است اگر به دنبال مجموعه ای حرفه ای و خوب برای خرید ظروف یک بار مصرف رستورانی هستید پیشنهاد ما سپهر پلاست است.

ظروف یکبار مصرف چیست و مصرف آنها برای چه غذاهایی ایرادی دارد؟

ظرف های یکبار مصرف به ظرف هایی گفته می شود که تنها برای یک بار استفاده طراحی شده اند و می بایست پس از آن دور ریخته شوند. ظروف یک بار مصرف رستورانی هم دسته ای از این ظرف های یکبار مصرف هستند که در رنج وسیعی تولید شده و به بازار عرضه می شوند. این ظرف ها میتوانند در جنس ها، ابعاد و انواع گوناگونی به تولید رسیده و به بازار عرضه شوند.

ظرف های یکبار مصرفی که برای رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند می توانند درب دار و بدون درب باشند. گاها در برخی نمونه های این ظرف ها که عمدتا فلزی هستند از درب های مقوایی هم استفاده می شود. اما یکی از رایج ترین پرسش ها در زمینه ی این ظرف های یکبار مصرف و استفاده از آنها برای غذا این است که آیا این ظرف ها ممکن است در تماس با غذا مشکلی به وجود آورند؟ یا اینکه برای برخی غذاها مناسب نباشند؟ به طور کلی اگر بخواهیم واقع بین باشیم استفاده از ظرف های یکبار مصرف برای غذا خیلی مناسب نیست، لذا توصیه می شود برای مصرف روزانه در منزل و یا محل کار از این ظرف ها استفاده نشود.

اما برخی مکان ها مانند رستوران ها مجبور هستند از این ظرف ها برای سرویس های بیرون بر خود استفاده کنند. پس بطور کلی ظروف یکبار مصرف کترینگ یکی از الزام های این کار است. لذا نمی توانیم این ظرف ها را عملا از چرخه ی کترینگ ها و رستوران داری حذف کنیم. در عوض اما می شود از آن دسته از ظرف های یکبار مصرفی استفاده کرد که ضرر کمتری داشته باشند. برای مثال ظرف هایی که از جنس فوم هستند در این زمینه بر دیگر ظرف ها ارجح هستند و خطرات کمتری به دنبال دارند. همچنین ظرف های آلومینیومی هم در این زمینه عملکرد بهتری نسبت به سایرین دارند.

انواع ظروف یک بار مصرف رستورانی؟

ظروف یک بار مصرف رستورانی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. این ظرف ها کاربردهای مختلفی دارند از استفاده به عنوان ظرف برای غذاهای بیرون بر گرفته تا استفاده به عنوان ظرف برای دورچین های غذا و نیز ارائه ی آنها به مشتری برای بردن باقیمانده ی غذای خود همه و همه کاربردهای ظروف یک بار مصرف رستورانی هستند.

با توجه به نوع رستوران ظرف های یکبار مصرف مورد استفاده برای آن هم می توانند متنوع باشند. مثلا رستوران های ارائه دهنده ی غذاهای سنتی نیاز به ظرف های یکبار  مصرف چند خانه برای قرار دادن برنج، خورش، دورچین و … دارند. چرا که در صورت استفاده از چند ظرف هم مصرف بسیار بالا می رود و هم هزینه ها افزایش خواهند داشت.

بیشتر ظرف های یکبار مصرفی که در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند درب دار هستند تا هم از نظر بهداشتی مشکلی برای غذا پیش نیاید، هم در صورت وارونه شدن غذاها نریزند و هم در صورتی که غذا قرار است داغ به دست مشتری برسد گرمای آن حفظ شود. برخی رستوران ها از ظرف های یکبار مصرف طلقی یا شیشه ای هم استفاده می کنند.

این ظرف ها زیباتر از ظرف های پلاستیکی بوده و بیشتر با استقبال مواجه شده اند. همچنین ظرف های آلومینیومی هم هستند که از نظر گرم نگه داشتن غذاهایی که می بایست گرم سرو شوند فوق العاده عمل می کنند. ظرف های یکبار مصرف تحت عنوان گیاهی هم دسته ای دیگری از ظرف های مورد استفاده در رستوران هستند که با رویکرد حفظ محیط زیست ارائه می شوند.

پس به طور کلی اینطور می توان گفت که تنوع ظروف یک بار مصرف رستورانی بسیار زیاد بوده و رستوران ها بسته به نیازشان آن نوعی را که می خواهند انتخاب کرده و خریداری می کنند.

فهرست