قاشق، چنگال و کارد

لیست محصولات

قاشق های یکبار مصرف ضعیف چگالی کمتری دارند و سبک ترند؛ به همین خاطر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ترند. از این قاشق ها بیشتر برای مصارف روزمره مانند سرو سالاد و دسر استفاده می‌شود.

در دیگر سو، قاشق های یکبار مصرف ضخیم چگالی بیشتری دارند و قوی ترند. اگر غذای شما سفت و سنگین مانند جوجه کباب است، پیشنهاد می کنیم از این قاشق ها استفاده کنید، چرا که کیفیت برند خود را بهبود و ارزش بیشتری به مشتری می بخشید.

راهنمای خرید لیوان یکبار مصرف
انواع قاشق های دوستدار محیط زیست

اگرچه همه‌ی قاشق هایی که در بالا ذکر شد را می توان دوستدار محیط زیست نامید و از نظر واژگانی یکسان هستند اما تفاوت‌های بسیار خاصی دارند. در ادامه‌ی این مقاله یک واژه‌نامه آوردیم تا به آن رجوع کنید:

زیست تخریب پذیر(Biodegradable):

به محصولی گفته می شود که قابلیت تجزیه در محیط زیست را داشته باشد. این محصولات می‌توانند بطور طبیعی توسط میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها تجزیه شده و دوباره به داخل اکوسیستم جذب شوند. غالبا این محصولات از مواد اولیه طبیعی ساخته شده و دوستدار محیط زیست هستند.

کمپوست(Compostable):

ماده اولیه این محصولات مواد آلی است که در فرآیند کمپوست تجزیه شده است. محصولات کمپوست مواردی هستند که از منابع تجدید پذیر مانند ذرت ، نیشکر، برگ‌های نخل و حتی چوب ساخته شده اند. محصولات کمپوست با همان سرعت کاغذ در محیط زیست تجزیه می‌شوند.

تجزیه‌پذیر(Degradable):

این محصولات بر پایه روغن هستند و مانند محصولات بالا به تنهایی در طبیعت تجزیه نمی‌شوند بلکه در محیط بی‌هوازی طی یک فرآیند شیمیایی تجزیه می‌گردند.

قابل بازیافت (Recyclable):

بدین معناست که می‌توان از آن محصول استفاده کرد و سپس آن را بازیافت نمود و به محصول جدیدی تبدیل کرد. برای شناسایی محصولات قابل بازیافت، نماد جهانی آن باید روی بسته بندی درج شده باشد.

تجدیدپذیر (Renewable):

یک محصول اگر از درخت و گیاه که قار به بازسازی خود باشد تولید شده باشد می‌تواند تجدیدپذیر باشد.

فهرست